Fluidlecitin super

Chcete mít hebkou a zdravou pleť? Vyzkoušejte přírodní emulgátor Fluidlecitin super, hustou, lehce nažloutlou tekutinu, vyráběnou ze slunečnicového oleje. Místo běžného emulgátoru, který spojí vodu a olej, použijte v krému Fluidlecitin super v 1 až 2 % koncentraci. Lecitiny obsahuje každá buňka v našem těle, kromě jiných látek obsahuje fosfolipidy, které napomáhají a usnadňují regeneraci pokožky. Lecitiny podporují přirozenou ochrannou funkci pokožky a zabraňují jejímu vysušení, proto se také často používají na ekzematickou pleť.

Fluidlecitin super se také používá ke spojení (záchraně) rozpadlých emulzí. Vmíchejte za studena do krému, kde se oddělila voda od oleje, Fluidlecitin super.

Výživný pleťový krém                  cca 50 ml

Výborný jako neutrální krém, který se rychle vstřebává a má báječnou konzistenci. Vhodný jako denní nebo noční krém. Obsahuje Fluidlecitin super, mandlový olej,  a účinné látky, které můžete obměňovat. Krém je nejprve tekutý, nechte jej stát v kádince, po 12 hodinách ztuhne a bude mít krémovou konzistenci.

Tuková složka větší kádinka

10 g mandlového oleje

6 g bambuckého nebo mangového másla

4 g Fluidlecitinu super

Vodní složka menší kádinka

25 g růžového hydrolátu

3 g glycerinu

Účinné látky

5 kapek mořského kolagenu

5 kapek elastinu

½ lžičky kyseliny hyaluronové

10 kapek konzervantu

Odvažte zvlášť tukovou a vodní složku.

Všechny suroviny tukové a vodní složky odděleně ohřejte na 70°C. Pomalu přilévejte vodní složku do tukové a míchejte elektrickým mixérem. Postavte nádobku s emulzí do studené vodní lázně a míchejte dál.

Do vlažné směsi přidejte účinné látky a konzervant a vše ještě jednou zamíchejte. Krém naplňte do kelímku a opatřete nálepkou s názvem a datem výroby.

K dosažení krémové konzistence potřebuje tento krém alespoň dvanáct hodin, buďte trpěliví.