Ricinový olej

Ricínový olej se lisuje za studena ze semen skočce obecného (Ricinus communis), nazývaného také zázračný strom. Hustý, nažloutlý olej oplývá báječnými vlastnostmi.

Posiluje jemnou pokožku rtů do hloubky, pokud jej použijete do doma vyráběných balzámů a pomád na rty. Používá se k péči o řasy a některé zdroje uvádějí, že podporuje růst silných a zdravých řas.

Ricinový olej se používá k péči o pokožku celého těla, čistý nebo jako součást tukové složky krému či mléka. Výborně se vstřebává i do hlubších struktur kůže a podporuje tak produkci kolagenu. Pokožka je viditelně dobře hydratovaná, vypnutá a vrásky jsou jemnější.

Ricinový olej je výborný k péči o pokožku s nečistotami a stařeckými skvrnami. Nanášejte jej třikrát týdně přímo na pupínky. Na stařecké skvrny nanášejte směs 40 ml ricinového oleje a 20 kapek citrónového éterického oleje dvakrát denně po dobu dvou týdnů.

Vaše vlasy se budou krásně lesknout a budou příjemné na dotek, svědění a pocit suché pokožky hlavy zmizí.

Pokud jej budete pravidelně masírovat do pokožky s jizvami, bude měkčí a elastičtější, právě tady se výborně uplatní schopnost ricinového oleje, dostat se do hlubších vrstev pokožky.

Najdete jej také zde