Balzámek s Allantoinem do každé kapsy a kabelky

Zima klepe na dvěre a proto se hodí mít v každé kapse balzámek. Tento je navržen tak, abyste ho mohli použít na rty, tvář i ruce. Vytvoří na nich okluzivní vrstvičku a uzamkne tak přirozenou vlhkost pokožky vevnitř. Nebo ještě lépe danou část pokožky před aplikací jemně navlhčete. Navíc, panuje-li venku zima a mráz, produkty obsahující vodu mohou pleti spíše ublížit,  zejména té citlivé a dětské. Výroba je rychlá a jednoduchá. Tentokrát vám popíši metodu postupného chlazení, která je snad nejúčinnější na zabránení pozdejšího hrudkovatění použitých másel.

Suroviny jsou nakombinovány tak, aby byl výsledek co nejúčinnější co do ochrany, regenerace a výživy pokožky. Bonusem je AlfaBisabolol, který zlepšuje pronikání účinných látek z ostatních surovin do pokožky. Každou surovinu si taky můžete rozkliknout a přečíst si o ní více informací.

Cupuacu máslo je bohaté co do složení i krásné kakaové vůně. Vyvažuje ho pupulakový olej, který se do pokožky metabolizuje rychleji a nezanechává dlouze trvajíci mastný pocit. Spolu s lanolinem (jde o farmaceutickou verzi bez zbytků pesticidů) pak na pokožce vytvoří zdravou okluzi, která vás bude chránit před útoky povětrnostních podmínek a ztráty přirozené vlhkosti pokožky.

Allantoin je někdy považován za zvlhčovač, přestože působí odlišně – chemicky a fyzikálně – než většina ostatních zvlhčovačů. Na dehydratovanou a suchou pokožku je často používán kvůli jeho uklidňujícím a regeneračním vlastnostem. Pomáhá pokožku změkčit a umožnuje jí absorbovat více vlhkosti, a tím dokáže ulevit zejmeńa svědivé nebo šupinaté pokože . Dále pomáhá tělu odstraňovat odumřelé kožní buňky v horních vrstvách pokožky a zároveň ji zjemňuje. Allantoin je také netoxický, nealergení a bez zápachu s protizánětlivými vlastnostmi.

Pupalkový olej je díky svému složení vzácný a účinný pomocník v péči o citlivou, suchou, nebo skoro jakkoliv problematickou pleť.  Jeho záběr je vskutku široký. Dokáže zmírňovat příznaky ekzému – svědění, zarudnutí, olupování, vznik puchýřků a hnisajících prasklin. Nejnověji se tento zázrak doporučuje i při léčbě psoriázy a akné. Kromě zásluh na zdraví pokožky lze pupalkovému oleji připsat i další, které jsou spojeny s krásou. Bojuje totiž i proti tmavým kruhům pod očima, stařeckým skvrnám, vráskám a suché pokožce.

Vše lze na 1klik koupit ZDE

 2x15g, nebo 3x 10g  teda 30g

A

19g Cupuacu máslo

4,5g Bambucké máslo

0,5g Lanolin

B

1g Allantoin

4g Pupalkový olej

C

0,7g Rakytnikový olej lzs

0,3g AlfaBisabolol

0,2g CO2 Rozmarýn

Vše pečlivě dezinfikujte.

Ve vodní lázni nechte za stálého míchání rozpustit fázi A. Míchání je důležité k rovnoměrnému rozpuštění surovin. Zabraňuje pozdějšímu hrudkovatění.

Až je vše rozpuštěné, vyjměte kádinku z teplé vody a ponořte ji do studené. Pár minut bez přestání míchejte skleněnou tyčinkou.

Až se začne dělat ve směsi stopa, přidejte fázi B a řádně promíchejte.

Teď by směs měla mít již teplotu kolem 40 stupňů (otestujete na zápěstí) a být stále trochu tekutá. Můžete tedy přidat teplo senzitivní ingredience faze C.

Na závěr ještě vše nalijte do formičky a dejte zatuhnout do ledničky.