Jak na suché a tvrdé paty? Hydratovat, exfoliovat a promazat :)

Tentokrát pro vás mám recept na přání. Jde o balzám na suché, popraskané, nebo ztvrdlé paty.

Jde o koncentrovaný bezvodní produkt, kterého stačí nanést relativně málo. Vydrží vám proto dlouho. Je nutné jej nanášet na vlhké paty (ideálně po sprše, nebo koupání). Balzám na pokožce vytvoří okluzivní ochrannou vrstvu a zamezí unikání vlhkosti pokožky ven. Obsahuje několik vysoce hydratačních zložek, jako glycerin, laktát sodný a hlavně ureu. 

Urea, neboli Močovina je organická sloučenina, kterou vytvoří tělo po metabolizaci bílkovin a která se následně vyloučí z těla v moči a potu. Jedná se o přirozenou složku tkáně. Tvoří 7 % naší přirozené hydratace pokožky, ale její zastoupení v kůži s věkem klesá. To se projevuje na zhoršení elasticity pleti. V kosmetice se používá synteticky vyráběná močovina, a to zejméná kvůli její schopnosti udržet hydratovanou pokožku, zamezit ztrátě vlhkosti a jejímu keratolytický účinku (mění strukturu pokožky a napomáhá lepšímu pronikání účinných látek do jejích vrstev).

Ibišek v receptu podporuje jemnou enzymatickou exfoliaci odumřelých kožních buněk. Podporuje tak přirozený proces obnovy kožních buněk a proteinu elastinu.

Bambucké máslo poskytuje pokožce okamžité zjemnění, udržuje její vyrovnanou hydrataci. Zároveň představuje významný zdroj protizánětlivých látek a podporuje produkci kolagenu.

Bohatý Ricínový olej je vyvážený lehčím Coco silikonem. Vše je završeno trochou Včelího vosku, který podpoří okluzivní efekt balzámu, a tím i zádrž přirozené hydratace pokožky vevnitř.

Na 100g

A

25g Ibišek sudánsky pudr

4g Urea

10g Rostlinný glycerin

B

8g Fluidlecitin K

2g Laktát sodný

C

48g Bambucké máslo

5g Ricínový olej

16,5g Coco silikon

1,5g Včelí vosk

D

1g Konzervant

1,5g Esenciální olej dle přání (teatree, máta, citron, cypriš, jalovec…)

Vše vydezinfikujte vysokoprocentním lihem, nebo vyvařte.

Den napřed si nechte macerovat nadrcenou (!) ureu a ibišek v glycerinu.

Druhý den ve vodní lázni rozpusťte fázi C. V průběhu vaření máslo míchejte, aby se ohřálo rovnoměrně (!).

Když je hotovo, dejte směs na 10-15 minut do lednice, aby trochu zatuhla (jinak by pak směs A měla tendenci klesat ke dnu). Alespoň 3-4krát ji průběžně z ledničky vyjměte, promíchejte a pak vložte zpět.

Zatímco čekáte na ochlazení fáze C, smíchejte dohromady fáze A a B.

Po vyjmutí fáze C z lednice do ní přilejte spojené fáze A a B a pár minut mixujte jednou metličkou ručního mixéru. Dejte ješte jednou na 10-15 minut do lednice a šlehání zopakujte.

Nakonec přidejte konzervant a esenciální olej/e dle výběru a je hotovo.