Mycí Oleogel pro tvář i tělo s Rakytníkem a Alfabisabololem

Jde o olej, který má konzistenci gelu a krásně a šetrně čistí tělo i tvář. Já ho moc ráda používám na odlíčení minerálního makeupu a dcerka si jej oblíbila do sprchy. Je velice vhodný i pro smíšenou nebo mastnou pleť. Nedává ji totiž signál produkovat více mazu, tak jak to dělají mycí přípravky obsahující jenom tenzidy a vodu. Pleť nevysušuje a ta pak po použití zůstává čistá a sametově hebká.

Díky obsaženému bisabololu je nádherně regenerační. Coco glucosid  je tenzid, který mu mu propůjčuje mycí sílu. Lipofilní základ na sebe dobře naváže mastně nečistoty a odstraní je. Pro dokonalé dočištění je pak na místě ještě pleť dočistit pleť. tonikem, nebo květovou vodou.

Je velice šetrný a vhodný i do dětské kosmetiky, potažmo na tvář. Lecitin podporuje výživnost a taky fakt, že byť jde o mytí olejem, pleť nezůstane mastná. Prostě zůstane čistá a opečovaná. Viscolid v receptu plní funkci zahušťovadla a zajistí, že olej se promění v gel a lépe se s ním pracuje. A taky to, že lecitin a coco glucosid neklesnou ke dnu. Takže žádné protřepávání.

Jak na aplikaci? Nadávkujte si pár stlačení pumpičky do vlhkých dlaní a jemně promněte. Vytvoří se mléčná emulze, kterou aplikujte na tvář nebo tělo a krouživými pohyby masírujte. Opláchněte vodou. Na tváři ještě zbytky oleogelu dočistěte postříkáním pleti tonikem, nebo květovou vodou a následným setřením tampónem, nebo teplým mušelínovým ubrouskem.  Pleť tak krásně připravíte na absorbování hydratační a výživné péče, která následuje. Při použití na tělo stačí produkt umýt teplou vodou. Pleť pak zůstane krásně hebká a hydratovaná. Nemusíte již aplikovat tělové mléko.

Ať se vydaří a dobře myje:)

Všechny suroviny můžete na jeden klik koupit ZDE. Vydrží vám na několik várek gelu 🙂

na 100ml 

A

30g Hroznový olej

40g Saflorový olej

2g Rakytníkový olej

7g Viscolid

B

10g Fluidlecitin K

10g Coco Glucosid

C

0,5g Alfabisabolol

0,5g Vitamin E

 

                                     

Vše důkladně vydezinfikujte vysokoprocentním lihem

Fázi A ohřejte ve vodní lázni.

Když se Viscolid rozpustí, vyjměte kádinku z vodní lázně a promixujte směs mixérem do ochlazení.

Díky Viscolidu získá gelovitou konzistenci.

Teď přidejte fázi B a jemně zamíchejte. 

Nakonec, až směs dosáhne cca 40  stupňů, přidáme fázi C

Do 100ml lahvičky s dávkovačem.

Všechny suroviny můžete na jeden klik koupit ZDE