Prebiotický gel pro extra hydrataci a zdravý mikrobiom pleti

Zde je recept na absolutně jednoduchý a velice účinný pleťový gel. Zvládne ho i naprostý začátečník, ale svým účinkem přesvědčí i zkušené míchačky. Je vysoce hydratační a díky obsaženým prebiotikům má pozitivní vliv na přirozený mikrobiom pleti.

Lze jej použít na oční okolí, nebo rovnou celou tvář. Nejlépe funguje jako hydratační podklad hutnějšího krému, nebo make upu. Záleží jen na vás.

Hydrolát zvolte dle typu pleti, nebo požadované vůně. Neroli a Verbena jsou svěží a vhodné pro mladou a normální pleť. Růže a Slaměnka jsou stálice pro zralou pleť. Pro problematickou, nebo smíšenou je skvělý hydrolát z Tea tree, Aloe Vera a Vilínu. Levandule je naprosto versatilní. Její vůně je opojná, silná a harmonizující. Já ji miluji, ale nemusí vyhovovat každému. Lipový hydrolát je naopak charakteristický velice jemnou medovou vůní, která vás přenese do teplého letního večera pod majestátnou lípu. Pochvalují si ji zejména ženy s citlivou pletí.

Měření pH je dobrou praxí u produktu obsahujících vodu a není třeba se jej bát. Stačí mít pH papírky, destilovanou vodu a kyselinu mléčnou (na snížení pH), případně sodu bicarbonu (na zvýšení pH). Když je produkt hotov, odeberte kousek do vydesinfikované misky (kádinky, skleničky, apod.) a přilejte destilovanou nebo převařenou a  vychladlou vodu. Potřebujete mít cca 10% roztok. Vše dobře zamíchejte a pomocí papírku zmeřte pH.  Hodnota bude jenom orientační, ale pro teď nám to stačí. Ideálem je pH kolem 5,5. Ověříte si to přirovnáním k barevné škále na tubě od papírků. Výrazné odchylky pak upravíte pomocí pár kapek kyseliny mléčné (na snížení pH), případně pár kapkami roztoku sody bicarbony (na zvýšení pH).

Mnoho užitečných informací o jednotlivých složkách receptu se dočtete, když si je rozklikněte.

30g airless lahvička

14g Vegeluron

7g Helichryssum hydrolát

6g Verbena hydrolát

1,2g Pleťového prebitotika

0,8g Směs vitaminů A-C-E

0,7g Kolagen

0,3g Konzervantu

3-4 kapky Kyselina mléčná

Vydezinfikujte nářadí, ruce a míchací nádobky.

V jedné  misce nebo kádince nechte při pokojové teplotě rozpustit prebiotikum v troše hydrolátu.

Do jiné kádinky, nebo skleničky navažte Vegeluron a za stálého míchání přilévejte hydroláty. Směs si zachová gelovitou strukturu.

Přidejte do gelu vitaminy, kolagen a prebiotickou směs .

Změrte pH.