Kondicionér s vanilkou a granátovým jablkem pro krásnou hřívu

Tentokrát recept na voňavoučký kondicionér na vlasy. Snad vám zvedne náladu jako mně. 🙂 Vanilka je optimistická a boží! 🙂 A slibuji, že nejen vaše čichové buňky zajásají – vlasy také. Jde o šlachový kondicionér. To znamená, nanesete jej na umyté vlasy a necháte působit. Intenzitu účinku si regulujete délkou působení a teplotou vody, kterou ho oplachujete. Čím jemnější vlasy, tím teplejší voda a kratší doba působení a naopak.

Jen něco málo k novým surovinám:

Olej Monoi de Tahiti je tajemstvím krásy Tahiťanek.;) Jejich kůže a vlasy jsou nádherné, navzdory tomu, že jsou vystaveny slunci a moři. Tento olej totiž prý používají denně, a tak jsou jejich kůže a vlasy vyživené, hydratované a voňavé. MONOI je starobylé tahitské slovo, které znamená” vonící ” olej. Olej se vyrábí macerací Tiare květiny v kokosovém oleji.

BTMS je emulgační vosk rostlinného původu, který je nepostradatelný pro vlasovou kosmetiku. Dokonale vyhlazuje vlasové vlákno a zabraňuje jeho vysoušení. BTMS usnadňuje rozčesávání a snižuje statickou elektřinu při česání. Ocení jej všechny typy vlasů, zejména dlouhé, těžko rozčesávatelné, kudrnaté, nebo ty bez lesku.

CO2 extrakt z granátového jablka je skvělý k výživě suchých a barvených vlasů bez lesku.

Tak míchejte a patlejte a dejte vědět jak to šlo.

50ml

Tuková složka

4,5g oleje Monoi de Tahiti Vanilka

3g BTMS

1,5g Mangové máslo

Vodní složka

14g Destilované vody

19g Neroli nebo Aloe Vera hydrolátu

1g Allantoinu

Účinné látky

2,8g Elastinu nebo Keratinu

2,5g Hedvábné bílkoviny

0,8g CO2 extrakt Granátové jablko

0,2g EO Ylang ylang

0,2g EO Bergamot

0,5g Konzervantu

Kyselina mléčná dle potřeby

Tukovou a vodní složku nechte společně rozpustit jedné kádince ve vodní lázni při teplotě cca 70 stupňů a emulgujte 2-4min.

Pak ještě míchejte do vychladnutí.
Přidejte účinné látky a konzervant.

Změřte pH 10%tního roztoku a upravte na 5,5.