Mycí pudr pro pleť jako růžička

Jde o supr jednoduchý a moderní recept. Zvládne ho i dítě. 🙂

Jestli jste o mycím pudru ještě neslyšely, nevadí. Pojďme to napravit! Jde o formu čištění pleti, která zároveň poskytne jemný enzymatický peeling a je možné ji použít i jako výživnou a hydratační masku. Tím, že pleti pomůžete zbavit se odumřelých buněk zároveň podpoříte a urychlíte cyklus obnovy těch nových. Výsledek je pak svěžeji a zdravěji vypadající pleť.

Pozor je potřeba dát na skladování. Určitě nechceme, aby pudr jakýmkoliv způsobem navlhl. Také je nutno upozornit na správnou práci s pudry. Nechcete-li inhalovat jejich jemňoučké částečky a chránit si tak v dlouhodobém měřítku plíce, měly byste si při práci ideálně nasadit roušku.

A jak ho používat? Prostě si suchou, čistou lžičkou naberte jednu dávku do dlaně. Nebo si ho do dlaně nasypte, jestli jej skladujete v pudřence, solničce apod. Přidejte vodu, jemně mezi dlaněmi napěňte a krouživými pohybmi masírujte po tváři. Pak ho hned omyjte, nebo nechte působit jako masku. Po opláchnutí ještě pleť dočistěte tonerem, a pak už jen aplikujte gel, nebo krém, nebo oba.

Na všechny suroviny můžete kliknout. Dostanete se tak do e-shopu, kde si o nich můžete počíst, nebo je rovnou koupit.

na 50g

23g Rýžový pudr

7g Prášek z růže

5g SCI

2g SCS

3g Kozí mléko prášek

9g Bílý nebo Růžový jíl

1g Allantoin

15 kapek Skvalanu nebo Coco Silikonu, Jojobového oleje (nepovinné)

Tahle verze je nejjednodušší varianta mycího pudru a všechny položky již jsou jemně namlety. Stačí je tedy jenom smíchat a ujistit se, že při skladování nenavlhnou. Jestli chcete pudr trošku uzemnit, aby tolik neprášil, kápněte do něj i skvalan, nebo Coco silikon. Buť jej pak prožeňte mlýnkem, nebo olej zapracujte lžičkou, ať se rovnoměrně rozprostře.