Slaměnkový denní krém s vitamíny

Tímto krémem začíná luxusní slaměnková řada receptů/přípravků péče o pleť. 🙂 Jde o krém sametové struktury, po kterém pleť zůstane hebká a opečovaná. Je nadupaný skvělými ingrediencemi, které vám a vaší pleti pomůžou stárnou s grácií. Co naplat, pleť ani jedné z nás nemládne, ale můžeme jí pomoct, aby vypadala co nejdéle co nejlépe. A to tenhle krém umí. Testuji ho už nějakou dobu 🙂

Hydrolát ze slaměnky je vhodný zejména k péči o zralou a stárnoucí pleť, podporuje její regeneraci a vyrovnává barevný tón pokožky. Jak známo, květová voda nebo také hydrolát vzniká jako vedlejší produkt při destilaci silice, při které vznikají i esenciální oleje. Jedná se o produkt s vysokou kvalitou bohatou na bioaktivní látky zdrojové rostliny. V horní vrstvě pokožky vytváří aktivní hydratační a ochrannou vrstvu se zjemňujícími, uklidňujícími a léčivými účinky.

Niacinamid je vitamin skupiny B3 rozpustný ve vodě. Jeho lokální aplikace má stabilizační účinek na funkci epidermální bariéry, která se projevuje snížením transepidermální ztráty vody a zlepšením obsahu vlhkosti v horní vrstvě pokožky. Niacinamid vede ke zvýšení syntézy proteinů (např. keratinu a kolagenu)a má stimulační účinek na syntézu ceramidu. Zlepšuje tak strukturu a vzhled pleti a pomáhá v boji proti jejímu stárnutí. Má taky protizánětlivé účinky a pozitivní vliv na podráždění způsobené akné, nebo růžovkou. Osvědčil se taky v boji proti hyperpigmentaci pokožky, pomáhá sjednotit její celkový tón.

Oxid křemičitý, neboli silice je jakési plnidlo, které krému propůjčuje hedvábnou texturu a působí jako „žehlička“ na jemné linky a vrásky. Zároveň má zmatňující efekt a absorbuje nadbytečný maz z pokožky.

Tuková složka

7g Meruňkový olej

3g Mandlový olej

3g Coco silikon

1,7g Emulsan

1g Lamecreme

Vodní složka

2g Rostlinný glycerin

0,1g Xantan

29g Helichrysum hydrolát

Aktivní látky

1g Oxid Křemičitý

1,5g Niacinamid

1g Vitamin A-C-E

0,5g D panthenol

2 kapky EO Mandarinka

2 kapky EO Ylang ylang

0,5g Konzervant Biokons

Vše vydezinfikujte.

V jedné kádince ohřejte tukovou fázi na cca 70stupňu.

V druhé kádince ohřejte hydrolát.

Odděleně si ještě v glycerinu rozmíchejte Niacinamid, Xantan a Oxid křemičitý.

Přilévejte postupně teplý hydrolát do tukové složky a 2-3 minuty šlehejte na plný výkon. Pak přidejte směs rozmíchanou v glycerinu.

Až směs zchladne na cca 40stupňu zamíchejte do ní zbytek aktivních látek a konzervant.

Pro jistotu byste ještě mely změřit pH hotového produktu v 10procentním roztoku.

Krém vám vydrží minimálně 3 měsíce.