Čistící a exfoliační olej

Chcete-li se ve své péči o pleť zcela vyhnout tenzidům a konzervantům, tohle je ideální volba. Jde o velice jednoduchý a efektivní recept. Olej odličuje, čistí a jemně exfoliuje. Díky svému složení si poradí i s make-upem a odolnými nečistotami, co pleť přes den nachytá. Je vhodný i pro citlivější pleť, kterou může čistění tenzidy (i těmi jemnými) dráždit. Paradoxně se ho vůbec nemusí bát ani lidé se smíšenou, nebo mastnější pletí. Narozdíl od oleje při čistění tenzidy totiž pleť do určité míry zbavujeme jejího přirozeného lipidového pláště. Kůže se začne bránit vysušování a ztrátě ochranné vrstvy ještě větší produkcí mazu. Je to pak začarovaný kruh. Bonusem receptu je i jemná chemická exfoliace, zajištěná ibiškem, nebo spirulinou. Jejím plusem je zejména podpora procesu buněčné obnovy a výsledkem je zdravá, čistá a zářivá pleť.

Použití: Dvě až tři pumpičky oleje si nejprve promněte ve vlhkých rukách. Po chvilce se olej začne měnit na bílou pastu. Tou si promasírujte celý (navlhčený) obličej. Pak opláchněte teplou vodou, případně dočistěte make-up z očí květovou vodou.

Nemusíte se bát, že olej nesmyjete. Emulgátor zajistí, že to půjde. Vaše pleť pak zůstane čistá a zároveň jemně hydratovaná a vyživená.

 

Na 30ml

18,5g Hroznového oleje

6g Ricínového oleje

4g Lamecreme

1,5g Bílého jílu

1,5g Ibišek pudru nebo Spiruliny

0,5g Vitaminu E

Oleje a emulgátor rozpusťte ve vodní lázni.

Přidejte pudr spiriliny, nebo ibišku (dle požadovaného účinku a typu pleti) a kaolin.

Když směs vychladne na cca 40 stupňů, přidejte vitamin E proti oxidaci.

Ideální je olej skladovat v airless lahničce, aby se nekontaminoval vodou.