Tuhý balzám pro zimní péči

Jde o populární bezvodný produkt, který na pokožce vytvoří ochrannou bariéru proti povětrnostním podmínkám a zároveň ji vyživí a hydratuje. Jeho výroba je jednoduchá a je možné jej aplikovat na tvář, ruce i tělo. jím v tenoučké vrstvičce v zimě mažu i své malé děti. Aby je, jak se u nás říká, ‘nevyštípal mráz’. Tento produkt neobsahuje žádné vosky, ani konzervanty. A vlastně ani obal. Takže je šetrný nejen k vám, ale i k přírodě. Krásnou barvu mu propůjčil rakytníkový a měsíčkový olej. Substitucí může být jakýkoliv olej, který má přirozeně výraznější barvu. Másla je lépe neměnit. Jsou kombinované tak, aby byla konzistence dostatečně tuhá, bez nutnosti použít vosk, ale aby byl jejich bod tání okolo tělesné teploty. Jen tak je možné jej aplikovat.

Vitamin E je antioxidant a brání oxidaci tukové složky. Skvalan dodává produktu nádherně hebkou konzistenci a použité oleje pečující a regenerační vlastnosti. Balzám voní úplně božsky po kakau a mandarinkách.

Fantazii s použitím formiček se meze nekladou. Ideální jsou silikonové. Z uvedeného množství uděláte 2x formičku na cupcake. To je mazání na dvě zimy pro jednoho. Nebo se můžete rozdělit. 🙂

Pozor, eo mandarinka může zvyšovat fotosenzibilitu. Chcete-li balzám používat na tvář, zvažte použití jiného esenciálního oleje, nebo jej úplně vynechte.

50g

30g Kakaové máslo

8g Cupuacu máslo

5g Babassu olej

3g Měsíčkový olej

2g Rakytníkový olej

1,3g Skvalan

0,5g Vitamin E

0,2g EO Mandarinka

Vydezinfikujte si veškeré nádobky a náčiní.

Ve vodní lázni rozpusťte másla, oleje a skvalan.

Odstavte z ohně, nechte chvíli ochladit v ledové lázni, nebo v ledničce, přidejte vitamin E a esenciální olej.

Pak směs nalijte do formiček a nechte přes noc zatuhnout v lednici.