Bezsodný krémový deodorant

Nemáte-li důvěru v kupované deodoranty stejně jako já, vytvořte si svůj vlastní. Možností je mnoho. Já jsem aktuálně zamilovaná do krémové verze.:) Díky škrobu je deoš heboučký jako pírko. Krásně se roztírá, rychle vstřebá a voní svěže a čistě. Mám vyzkoušeno, že pach udolá na celý den. Neucpává póry a nebrání pocení, jenom zabraňuje množení bakterií zodpovědných za tělesný pach. Na tento boj jsou profíci farnesol, oxid zinečnatý, alfabisabolol a do jisté míry i kokosový olej. O citlivou pokožku podpaží se postará bambucké máslo, které ji zklidní a vyživí. Navíc v kombinaci s kokosovým olejem, skvalanem a alfabisabololem působí hojivě a regeneračně, léčí drobná poranění a harmonizuje kůži podrážděnou holením.

Upozornění: produkt neobsahuje vodu, tedy není nutné jej konzervovat, ale vitamin E nevynechte. Zabraňuje oxidaci.

Použití: vmasírujte do čistého podpaží,počkejte minutku, než se vstřebá a je to. Nemusíte se bát, že vám slepí paže dohromady, nebo zašpiní oblečení. Deodorant nanášejte suchou rukou. Kontaminace produktu vodou by mohla způsobit jeho pokažení.

 

na 20g

12g Bambucké máslo

6g Kokosový olej

1,5g Skvalan nebo Coco silikon

0,2g Farnesol

0,2g Alfabisabolol

3,5g Oxid zinečnatý

2,7g Kukuřičný škrob nebo Oxid Křemičitý

0,1g Vitamin E

2kapky EO citron

2kapky EO Cypriš

1kapka Levandule nebo Tea tree

Nářadí a ruce si vydezinfikujte.

V kádince ve vodní lázni rozpusťte máslo, oleje a skvalan. Po odstavení ješte do teplé směsi zašlehejte oxid zinečnatý a škrob, nebo silici.

Až směs zchladne na cca 40 stupňů, přidejte farnesol, alfabisabolol, vitamin E a esenciální oleje.