Zimní krém pro hedvábně jemné ruce

Je to krém hodný královny. Ale naše ruce si jej v zimě zaslouží. Jsou doslova v první linii. Zatímco tělo máme zachumlané do tepla a chráněné proti mrazu, na ruce často zapomínáme. Taky jsem chtěla něco barevného, co prozáří krátké a často pochmurné zimní dny. Proto je tak krásně oranžový po rakytníku a voní jako pomerančová čokoláda (cupuacu máslo a eo pomeranč)

Je sestavený tak, aby vaše ruce zůstaly hebké a samětově jemné. Samozřejmě, kouzlo je jen a jen v ingrediencích. Krém je bohatý, aby ruce opravdu hydratoval, vyživil, regeneroval a ochránil. Skvalan, Hedvábná bílkovina, Cetylakohol, a zejména lehoučká silice, tedy oxid křemičitý ale zajistí, že pocit po nanesení je sametový a ne příliš težký a mastný.

V receptu můžete každou ingredienci rozkliknout a v e-shopu si o ní přečíst víc, a rovnou ji koupit, jestli krém chcete zkusit.

Tuková složka

3g Lamecreme

1,5g Cetylalkohol

2g Skvalanu

6g Meruňkový olej

3g Rakytníkový olej

5g Cupuacu máslo

 

Vodní složka

13g Vilínového hydrolátu

10g Destilované vody

2g Glycerinu

0,5g Allantoin nebo Urea

 

Účinné látky

2g Hedvábné bílkoviny

2g Pšeničný protein

1,5g Oxidu Křemičitého

1g D-Panthenolu

1g EO Pomeranč

0,5g Konzervantu

Suroviny tukové a vodní složky zvlášť ohřejte na cca 70⁰.

Pomalu přilévejte vodní složku do tukové a míchejte elektrickým mixérem, cca 2 minuty. Část míchání by měla proběhnout s kádinkou postavenou ve studené vodní lázni.

Do vychlazeného krému přidejte aktivní látky a konzervant. Zamíchejte a naplňte do zvoleného kelímku.

Krém vydrží cca 3 měsíce.