Šípkovo meruňkový olej pro zářivou pleť

Šípkový olej vás rozzáří. Šípkový olej je úžasný! Pro svou barvu, vůni a účinky. Pro vysoký obsah antioxidantů, karotenoidů, vitaminů a vícenenasycených mastných kyselin. Je skvělý na sjednocení tónu pleti, v boji proti volným radikálům a pigmentovým skvrnám, pro své anti-aging, revitalizační a regenerační vlastnosti. Ocení ho všechny typy pleti. Jde o ‚suchý‘ olej, který pokožku neucpává a zbytečně nezatěžuje. Naopak, eliminuje výskyt akné, pupínků i jiných nedokonalostí. Šípkový olej je bohatý na vitamin A, který pomáhá s projevy drobných vrásek a vitamin C, který stimuluje produkci kolagenových vláken, a dodává tak pokožce sílu a mladistvý vzhled.

Byla by škoda schovávat ho do krému a proto pro vás mám recept na luxusní minimalistické pleťové sérum, které je postavené na kombinaci vybraných pečujících olejů v čele s olejem šípkovým. Plusem výroby je, že nic neohříváte, nic neemulgujete, jen smícháte suroviny a pak si už jen užíváte jeho benefitů. Stačí pár kapiček. Ideální je na pleť před nanesením oleje jemně nastříkat oblíbený hydrolát, abyste si pak emulzi vody a oleje vytvořili přímo na tváři. Je to také skvělý tip na dárek, i pro začátečníky. V hezké lahvičce s kapátkem bude vypadat luxusně. Přece jen, Vánoce se blíží.

Pozor – sladký pomeranč by neměl být foto toxický, ale pro citlivější pleť je lépe jej na denní nošení nahradit třeba levandulí.

na 20ml  

6g Šípkový olej LZS

5g Arganový olej LZS 

3g Jojobový olej LZS

2g Meruňkový olej LZS 

2g Skvalan 

1,6g Konopný olej LZS 

0,2g Alfabisabolol 

0,1g Vitamin E 

0,2g EO Ylang ylang a Pomeranč