Balanční krém pro smíšenou pleť

Tento krém je navržen tak, aby pomohl balancovat tvorbu mazu u všech věkových skupin a zároveň byl výživný a pleť nevysušoval. Jeho pravidelným používáním by se pleť měla zklidnit a harmonizovat. Posuďte samy :).

Jeho hvězdnou ingrediencí jsou konopný olej a niacinamid, tedy ve vodě rozpustný vitamín B3, který se vyskytuje hlavně v obilninách, mase a ovoci. Není citlivý na světlo ani na teplotu a hojně se používá nejen v boji proti akné, ale taky v boji proti stárnutí pleti (pomáhá v boji s projevy vrásek a hyperpigmentace). .Reguluje tvorbu kožního mazu a má protizánětlivé účinky.

Tuková složka

2g Jojobového oleje

3g Babassu oleje

2g Tegomuls

1g Lamecreme

—–

6g Konopného oleje

Vodní složka

31g Tea tree hydrolát

Aktivní látky

2,5g Niacinamid

0,7g Aloe Vera 10x

0,5g Okurkový extrakt

0,5g Vitamín ACE

0,3g EO Jalovec

0,5g Konzervant

Vše nářadí, nádobky a ruce si vydezinfikujte kosmetickým lihem.

Suroviny tukové a vodní složky zvlášť ohřejte na cca 70⁰.

Pozor! Konopný olej neohřívejte.

Niacinamid vsypte do hlavní vodní složky. Není tolik citlivý na teplo jako jiné aktivní látky.

Pomalu přilévejte vodní složku do tukové a míchejte elektrickým mixérem, cca 2 minuty. Přilejte konopný olej a emulgujte další 2 minuty.

Do vychlazeného krému přidejte aktivní látky a naplňte do vybraného kelímku.

Ideálně ješte změřte pH 10%tního roztoku a upravte na pH 5-5,5.

Krém vydrží cca 3 měsíce

 

Konopný olej hraje v krému důležitou roli: působí protizánětlivě, uklidňuje a napomáhá k normalizaci pleti. Pro problematickou pleť je skvělý. A to nejen pro tu mladší. I zralejší pleť může jeho aplikovánim hodně získat. Obsahuje totiž ceramidy, tedy tuky, které napomáhají správné hydrataci pleti,mají výrazné antioxidační účinky, a působí tak proti předčasnému stárnutí pokožky. Jeho kombinace s babassu olejem, o kterém jsme psali již před časem, a s olejem jojobovým, je prostě ideální. Jojobový olej je olejem balančním, který každou směs krásně završí. Podobá se velice lidskému mazu a pokožku proto vůbec nedráždí.

Jalovec se používá v kosmetice zejména při péči o nečistou, aknózní pleť, dále o pleť postiženou nejrůznějšími dermatitidami a ekzémy. Jalovcová silice působí jednak antisepticky, astringentně. Odvádí z pokožky toxiny, tonizuje ji a urychluje hojení ran. V neposlední řadě jalovec brání tvorbě jizev. Používá se například také pro eliminací otoků, např. opuchlého obličeje například ve formě pleťové vody či tonika, případně obkladu. Na celulitidu a oteklé nohy se používá ve formě masážního oleje či krému.