Bezoplachové sérum na suché a lámavé vlasy (s lecitínem)

Už nějakou dobu jsem chtěla udělat bezoplachové sérum na vlasy. Takové, aby po něm vlasy zůstaly hebké a lesklé a ne umaštěné a těžké. Je moc fajn. 🙂

30ml

Tuková složka

1,2g Arganový olej

1,2g Fluidlecitín super

0,6g BTMS

Vodní složka

19g Aloe vera hydrolát, nebo Verbena hydrolát + Aloe vera 10x

2,5g Rostlinný glycerin

Aktivní látky

0,3g Kyselina hyaluronová

1,2g D-Panthenol

1,2g Pšeničný proteín

nebo Keratin

1,5g Hedvábná bílkovina

0,3g Konzervant

5 kapek Esenciálního oleje dle vlastního výběru

Kyselina mléčná na úpravu pH na 5 – 5,5 max

Vydezinfikujte si veškeré nářadí, nádobky a ruce.

V kádince si ve vodní lázni spolu ohřejte tukovou a vodní složku.

Až se složky plně rozpustí emulgujte metličkovým nebo tyčovým mixérem na vysoké rychlosti  2 -4 minuty.

Když emulze schladne, přimíchejte aktivní látky a konzervant.

Nakonec změřte pH 10%ho roztoku a upravte pH.

Naplňte do airless, nebo ideálně sprej lahvičky (tady doporučuji zdvojnásobit množství).

Recept obsahuje zvýšené zastoupení hydratačních látek, protože to každý vlas potřebuje – glycerin, a d-panthenol. Taky extra kombinace xantanu s kyselinou hyaluronovou, složky, které se navzájem podporují v účinku.

Jde o koncentrované sérum, tudíž je zastoupení aktivních látek téměř 20-ti procentní. Pšeničný protein je díky svému aminokyselinovému složení podobný keratinu ve vlasech a pokožce, proto má schopnost vlas fantasticky posílit. Dokáže totiž proniknout do jeho vnitřních vrstev. Keratin proniká do poškozeného porézního vlasového vlákna a zaceluje jej. Vlasy jsou pak pevnější, lesklejší a hebké. Keratinové aminokyseliny zabraňují vypadávání vlasů a mají antistatický účinek. Hedvábní bílkovina vlasům dodává hedvábný vzhled a pocit. Svou funkci plní i při usnadnění rozčesávání. Tvoří ochrannou bariéru a tedy bojuje proti vlivům vnějšího prostředí. Dále pak zvláčňuje a zadržuje vlhkost.

Arganový olej neboli marocké zlato. Je vzácný a kromě pleti působí velice blahodárně i na vlasy a nehty. Má vysoký obsah vitamínu E, esenciálních mastných kyselin a antioxidačních tokoferolů. Vlasům arganový olej navrací lesk, sílu a pružnost. Vyživuje kořínky, zklidňuje vlasovou pokožku a zaceluje roztřepené konečky.

Aloe Vera – jeho používáním zvýšíte pružnost vlasů a zamezíte jejich lámání. Pravidelným používáním přípravků s extraktem z aloe vera zabráníte nadměrnému maštění vlasů. Pomůže taky na poškozenou vlasovou tkáň, a protože působí jako silný antioxidant, řádně vlasy vyživí.

Ph – Vlasy opravdu nemají rády příliš zásadité prostředí. A protože produkt obsahuje vodu, je nutné pH přeměřit a upravit na hodnotu 5,5.

Airless nebo sprej lahvička – vřele doporučuji! 🙂 Při nanášení séra na vlasy (vlhkými prsty) je totiž riziko kontaminace ještě větší než u jiných produktů. Alternativně si udělejte dvojité množství a naplňte ho do sprej lahvičky.

Používání – dle délky vlasu. Já je mám po pás, tak si dávám cca 3x velikost mandle. Rozetřu ve dlaních a vmasíruji do vlhkých (!) vlasů. Neoplachuji.