Bezoplachové sérum na vlasy s pšeničným proteinem a lecitínem

Připravuji novou knihu, a tak vytvářím a testuji recepty. A už nějakou dobu jsem chtěla udělat bezoplachové sérum na vlasy. Takové, aby po něm vlasy zůstaly hebké a lesklé a ne umaštěné a těžké. Chvíli jsem to kutila, a recept je na světe. A bylo by nefér vás nechat čekat než bude kniha hotová. Je totiž moc fajn. 🙂

30ml

Tuková složka

3,5g Arganový olej

2g Fluidlecitín super

Vodní složka

16,3g Aloe vera hydrolát, nebo 15g destilovaná voda + 1,3g Aloe vera 10x

1g Rostlinný glycerin

0,2g Xantan

0,2g Kyselina hyaluronová

Aktivní látky

1g D-Panthenol

2g Pšeničný proteín

1,5g Keratin

1,5g Hedvábná bílkovina

0,5g Perleťová přísada nebo více hedvábné b.

0,3g Konzervant

3kapky Esenciálního oleje dle vlastního výběru

Kyselina mléčná na úpravu pH na 5 – 5,5 max

Vydezinfikujte si veškeré nářadí, nádobky a ruce.

Xantant a kyselinu hyaluronovou smíchejte s glycerinem a nechte plně rozpustit.

V kádince si ve vodní lázni ohřejte zvlášť tukovou a vodní složku až se kádinka orosí.

Vodní složku nalejte do tukové a míchejte metličkovým mixérem na vysoké rychlosti alespoň 2 minuty.

Když emulze schladne, přimíchejte aktivní látky a konzervant. Nakonec změřte a upravte pH.

Naplňte do airless, nebo sprej lahvičky (tady doporučuji zdvojnásobit množství).

Recept obsahuje zvýšené zastoupení hydratačních látek, protože to každý vlas potřebuje – glycerin, a d-panthenol. Taky extra kombinace xantanu s kyselinou hyaluronovou, složky, které se navzájem podporují v účinku.

Jde o koncentrované sérum, tudíž je zastoupení aktivních látek téměř 20-ti procentní. Pšeničný protein je díky svému aminokyselinovému složení podobný keratinu ve vlasech a pokožce, proto má schopnost vlas fantasticky posílit. Dokáže totiž proniknout do jeho vnitřních vrstev. Keratin proniká do poškozeného porézního vlasového vlákna a zaceluje jej. Vlasy jsou pak pevnější, lesklejší a hebké. Keratinové aminokyseliny zabraňují vypadávání vlasů a mají antistatický účinek. Hedvábní bílkovina vlasům dodává hedvábný vzhled a pocit. Svou funkci plní i při usnadnění rozčesávání. Tvoří ochrannou bariéru a tedy bojuje proti vlivům vnějšího prostředí. Dále pak zvláčňuje a zadržuje vlhkost.

Arganový olej neboli marocké zlato. Je vzácný a kromě pleti působí velice blahodárně i na vlasy a nehty. Má vysoký obsah vitamínu E, esenciálních mastných kyselin a antioxidačních tokoferolů. Vlasům arganový olej navrací lesk, sílu a pružnost. Vyživuje kořínky, zklidňuje vlasovou pokožku a zaceluje roztřepené konečky.

Aloe Vera – jeho používáním zvýšíte pružnost vlasů a zamezíte jejich lámání. Pravidelným používáním přípravků s extraktem z aloe vera zabráníte nadměrnému maštění vlasů. Pomůže taky na poškozenou vlasovou tkáň, a protože působí jako silný antioxidant, řádně vlasy vyživí.

Ph – Vlasy opravdu nemají rády příliš zásadité prostředí. A protože produkt obsahuje vodu, je nutné pH přeměřit a upravit na hodnotu 5,5.

Airless nebo sprej lahvička – vřele doporučuji! 🙂 Při nanášení séra na vlasy (vlhkými prsty) je totiž riziko kontaminace ještě větší než u jiných produktů. Alternativně si udělejte dvojité množství a naplňte ho do sprej lahvičky.

Používání – dle délky vlasu. Já je mám po pás, tak si dávám cca 3x velikost mandle. Rozetřu ve dlaních a vmasíruji do vlhkých vlasů. Neoplachuji.