Antioxidační denní krém se skvalanem a zeleným čajem

Tento denní pleťový krém je lehoučký, krásně se roztírá a má pro pleť mnoho benefitů. Je vhodný pro normální i suchou pokožku, kterou pomáhá chránit před nepříznivými vlivy prostředí. Použité účinné látky snoubí antioxidační vlastnosti zeleného čaje s regeneračními vlastnostmi olivového skvalanu a vitaminů D panthenolu, vhodného pro všechny typy pleti. Toto kombo podporuje přirozenou obnovu pokožky a jejího lipidového pláště, poskytuje jí hloubkovou hydrataci bez pocitu mastnoty a má výborné antioxidační účinky . Pomáhá tak v boji proti unavené pleti, předčasnému stárnutí a vráskám.

Tuková složka je volená tak, aby hydratovala, ale zároveň dávala lehký pocit. Nevím jak vy, ale mně přes den hutné, příliš mastné krémy vadí. Mangové máslo je spíše lehčí, a proto s mastnějším makadamiovým olejem a s tzv. suchým saflorovým olejem tvoří harmonickou kombinaci.

Tajemstvím (o které se ráda podělím) krásně roztíratelné emulze s příjemným pocitem na pokožce je kombinace emulsanu a cetyalkoholu. Emulsan sám pak vytváří nejprve řidší konzistenci, která časem zhoustne. Je proto ideální na krémy do airless lahviček. A ty jsou praktické, protože riziko kontaminace vodou je de facto na nule.

 

na 50ml

Tuková složka

4g Makadamiový olej

4g Saflorový olej

3g Mangové máslo

2,5g Emulsan

1g Cetylalkohol

Vodní složka

30g Neroli hydrolát

2g Glycerin

štipka Xantanu

Účinné látky

1g Skvalan

1g Zelený čaj extrakt

0,5g D-Panthenol

2 kapky EO Pomeranč

2 kapky Cypriš

1 kapka Ylang ylang

0,5g Konzervant

Vše nářadí, nádobky a ruce si vydezinfikujte kosmetickým lihem nebo vodkou.

Suroviny tukové a vodní složky zvlášť ohřejte na cca 70⁰.

Pomalu přilévejte vodní složku do tukové a míchejte elektrickým mixérem, cca 2 minuty. Část míchání by měla proběhnout s kádinkou postavenou ve studené vodní lázni.

Do vychlazeného krému přidejte aktivní látky a konzervant. Zamíchejte a naplňte do airless lahvičky.

Krém vydrží cca 3 měsíce