Jílové čistící bonbónky s levandulí

Z tohoto receptu mám ohromnou radost. Byla to skvělá relaxace a zábava ho dělat. Teď ho ráda používám. 🙂 Měla jsem pocit, že vyrábím nugátové bonbóny. Jde však o pomocníky při čištění pleti. A to v případě, že se chcete vyhnout tenzidům (i těm šetrným). Jde o úplně přírodní variantu péče o pleť. Taky vám ušetří místo v koupelně! Výhodou totiž je, že vyčistí, exfoliuje, vyživí jako maska a také hydratuje. Nevěříte? Čtěte dál.

22 g kakaové máslo
10 g mangové máslo
10 g bambucké máslo
20 ml ricínový olej (skvělý na čištění)
20 ml saflorový olej
30 g bílý jíl
7 g červený jíl (nebo dle typu pleti, viz.eshop)
1,5 g (polévková lžíce) sušená levandule
Já jsem na výrobu použila silikonové formy na led. Ale fantazii se meze nekladou. Jen doporučuji silikon, kvůli vyndávání. Vydezinfikujte si veškeré nářadí a ruce.

Ve vodní lázni a na malém (!) plameni rozpusťte nejdřív kakaové máslo. Má nejvyšší bod tání.

Těsně před úplným rozpuštěním ho dejte z ohně a přimíchejte zbytek másel a olejů. Míchejte do rozpuštění.

Pak do zbytku směsi olejů vmíchejte barevný jíl a nalijte ho do formy na ten bílý.

Nechte plně ztuhnout. Pak už jen vyklopte a hurá na domácí wellness rituál 🙂

 

Výrobek skladujte v lednici. Sice jsme nepoužili vodu, ale v koupelně je přecijen vlhko. Zabalte je do papírové kuchyňské utěrky a dejte do vzduchotěsné nádoby. Zabráníte tím absorpci pachu z lednice.

K použití si stačí vždy vzít kousek (cca 1cm x 1cm). Nechte ho chvíli při pokojové teplotě. Nebo prostě mějte kousek v koupelně stále, ať je po ruce a průběžně zásobu doplňujte. Je to jako s čokoládou. Změkne, ale drží tvar.

Před nanášením si navlhčete tvář a krk a pak už jen vmasírujte kousek jílové kostky po celé ploše, krom okolí očí. Kousky levandule vám pokožku krásně prokrví a mechanicky ji zbaví hrubších nečistot. Vůně vás taky před spaním hezky uvolní. 🙂 Pro mě je to takový rituál, chvilka klidu v koupelně. Teď můžete tvář rovnou opláchnout vodou, nebo ještě lépe hydrolátem. Anebo můžete jemnou vrstvu jílu, která se vytvořila, nechat působit jako masku. Hlavně na to nezapomeňte a nezačněte ukládat děti, můžou se leknout. Jak se to stalo mně.:D

Po oplachu už vlastně nemusíte pleť ani hydratovat. Zůstane sametově hebká, díky obsaženým olejům a máslům, které už se perfektně začaly vstřebávat díky tomu, že jste je nanesla na vlhkou pleť.