Univerzální balzám

Tento balzám je pro mě aktuálně úplný hit. Jednak jako novopečená matka dvou dětí nemám čas na hodinový rituál v koupelně, bohužel! Zároveň tam radikálně ubylo místa. Všude jsou miminkovské olejíčky a hračky do vany. 😀 A pak jsme taky v létě hodně cestovali, a bylo nutno mít sbaleno rychle a úsporně. Takže je to absolutní minimalismus. Ale založený na kvalitních surovinách se zaručeným pečujícím účinkem. Ideál. 🙂 Co se mi líbí je také fakt, že tohle je přírodní kosmetika jak to jenom jde – žádné emulgátory, konzervanty. Nic, jen kvalitní oleje a másla.

A na co je balzám vhodný? Mám osobně vyzkoušeno, že na: odlíčení, hydrataci kterékoliv části těla (včetně citlivé dětské pokožky), úleva po dni na slunci, úleva po bodnutí komárem (díky levanduli), omyvatelný balzám na sluncem vysušené vlasy. Jo, a ještě na mužovy suché lokty!

Vybrané suroviny hydratují, regenerují, neucpávají póry, rychle se vstřebávají (saflorový a pupalkový olej jsou tzv. suché oleje), bojují proti vráskám a zmírňují zarudnutí podrážděné pokožky. Saflorový olej prý pomáhá i na otoky.

Balzám neobsahuje vodu, tudíž vám dlouho vydrží. Vitamín E pomůže, aby nezežluknul.

Nanášejte ho nejlépe na mírne vlhkou pokožku. Lépe se pak vstřebá.

25g Bambucké máslo

5g Kakaové máslo

7g Saflorový olej

3,5g Pupálkový olej

3g Včelý vosk

0,75g D-Panthenol

0,25g Vitamin E

5 kapek EO Levandule

 

Všechno spolu, ve vydezinfikované kádince ohřejte až do rozpuštění. Určite to dělejte ve vodní lázni a snažte se o co nejmenší teplotu. Ať si teplem nezlikvidujete účinnost olejů. Pak počkejte až směs ochladne a začne tuhnou a přidejte Ečko, EO a D-Panthenol. Pořádně promíchejte a naplňte do vybrané nádobky. 

.