Odličovač s alfabisabololem a měsíčkem pro citlivou pleť

Tahle odličovací emulze funguje jako mýdlo. Tedy, je nutno ji nanést na vlhkou tvář a umýt. Použité mycí tenzidy jsou ale velice  šetrné. Betain je možné využít i v dětské kosmetice. Přítomnost konopného oleje ještě zvyšuje schopnost odstranění všech nečistot z pleti. Olej jsem vybrala také kvůli jeho zklidňujícím a protizánětlivým účinkům. Použité účinné látky pak zajistí hydrataci a doplnění živin již při čistění.

Bisabolol je hlavní složkou esenciálního oleje Heřmánku pravého, narozdíl od něj však není alergen. Má regenerační, protizánětlivé a antimikrobiální účinky, a je proto vhodý i pro citlivou pokožku. Krom toho se využívá i ve vlasové kosmetice. Zjemňuje a vyhlazuje vlasová vlákna a podporuje jejich růst.

Encyklopedie webu biooo.cz uvádí, že tenzid Betain k sobě přitahuje vlhkost, na pleť má tak zvlhčující účinky, uzamyká ji a podporuje její samohydratační schopnosti. Je také zklidňující, protizánětlivý, mírní otoky a snižuje viditelnost vrásek. Pokožku chrání před podrážděním a je tak vhodný i na ty nejcitlivější typy pleti.

Hair soft, neboli Coco glucoside je přírodní emulgátor (umožňuje smíchání vody a oleje), pomáhá vytvářet pěnu a smývá z pleti nečistoty. Spojuje totiž vodní a olejovou složku, a proto je oblíbený v čisticí přirodní kosmetice. Vytváří velmi jemnou pěnu a nahrazuje chemické sulfáty (SLS, SLES). Je plně biologicky odbouratelný, nevysušuje ani zbytečně nedráždí pokožku. Je vhodný i pro ciltivou, suchou nebo podrážděnou pleť.

 

Na 100ml

Vodní složka

25g Betain

73g Destilovaná voda

3g Hair soft/ Coco glucoside

0,5g Xantan

Tuková složka

10g Konopný olej

Účinné látky

2g Alfabisabolol

2g extrakt z Měsíčku lékařského

2 kapek EO Levandule

20 kapek Konzervant

Všechny ingredience odvažte do vydezinfikované lahvičky.

Xantan si rozmíchejte do plného rozpuštění v troše namíchané tekutiny. Poté přidejte do zbytku.

Změřte pH pomocí pH papírku. Pomocí kyseliny mléčné snižte pH na hodnotu cca 5,5, pokud bude potřeba.

Před každým použitím protřepte.

Produkt vydrží 3 měsíce.