Odličovač s alfabisabololem a měsíčkem pro citlivou pleť

Tahle odličovací emulze funguje jako mýdlo. Tedy, je nutno ji nanést na vlhkou tvář a umýt. Použité mycí tenzidy jsou ale velice  šetrné. Betain je možné využít i v dětské kosmetice. Přítomnost konopného oleje ještě zvyšuje schopnost odstranění všech nečistot z pleti. Olej jsem vybrala také kvůli jeho zklidňujícím a protizánětlivým účinkům. Použité účinné látky pak zajistí hydrataci a doplnění živin již při čistění.

Bisabolol je hlavní složkou esenciálního oleje Heřmánku pravého, narozdíl od něj však není alergen. Má regenerační, protizánětlivé a antimikrobiální účinky, a je proto vhodý i pro citlivou pokožku. Krom toho se využívá i ve vlasové kosmetice. Zjemňuje a vyhlazuje vlasová vlákna a podporuje jejich růst.

Encyklopedie webu biooo.cz uvádí, že tenzid Betain k sobě přitahuje vlhkost, na pleť má tak zvlhčující účinky, uzamyká ji a podporuje její samohydratační schopnosti. Je také zklidňující, protizánětlivý, mírní otoky a snižuje viditelnost vrásek. Pokožku chrání před podrážděním a je tak vhodný i na ty nejcitlivější typy pleti.

Hair soft, neboli Coco glucoside je přírodní emulgátor (umožňuje smíchání vody a oleje), pomáhá vytvářet pěnu a smývá z pleti nečistoty. Spojuje totiž vodní a olejovou složku, a proto je oblíbený v čisticí přirodní kosmetice. Vytváří velmi jemnou pěnu a nahrazuje chemické sulfáty (SLS, SLES). Je plně biologicky odbouratelný, nevysušuje ani zbytečně nedráždí pokožku. Je vhodný i pro ciltivou, suchou nebo podrážděnou pleť.

 

Na 100ml

Vodní složka

7g Betain

79g Destilovaná voda

3g Hair soft/ Coco glucoside

0,7g Xantan

Tuková složka

5g Konopný olej

Účinné látky

2g Alfabisabolol

2g extrakt z Měsíčku lékařského

0,5g EO Levandule

1g Konzervant

Všechny ingredience odvažte do vydezinfikované lahvičky.

Xantan si rozmíchejte do plného rozpuštění v troše namíchané tekutiny nebo glycerinu. Poté přidejte do zbytku.

Změřte pH pomocí pH papírku. Pomocí kyseliny mléčné snižte pH na hodnotu cca 5,5, pokud bude potřeba.

Před každým použitím protřepte.

Produkt vydrží 3 měsíce.