Bohatá vlasová maska se skvalanem a hedvábní bílkovinou

Tento kondicionér se výborně hodí na léto, kdy vlasy dostávají zabrat – sluníčko, mořská voda, atd. Vlasem dodává hydrataci, lesk a usnadňuje rozčesávání. Je třeba jej nanést na umyté vlasy, nechat 15-20 minut působit, a pak opláchnout. Nejvyšší podíl v něm má kationtový emulgátor BTMS a kokosový olej, který dokáže proniknout do vlasové struktury. Cetylalkohol zajišťuje hedvábnost krému a ricínový olej předává vzhledu vlasů hedvábní a lesklý dojem. Skvalan je skvělý na roztřepené konečky. Co se týče esenciálních olejů, vybrala jsem dva níže popsané. Kombinace jejich vůní mi přijde nádherná a jde také o jejich účinek na vlasy.

Rozmarýn je jedním z velmi prospěšných éterických olejů pro růst vlasů. Zlepšuje buněčný mechanismus, který stimuluje růst a hustotu vlasů. Dodává jim lesk a pomáhá proti lupům. Posiluje pokožku hlavy, snižuje její vysušení, zabraňuje předčasnému šedivění vlasů.

Cypřiš je vlasový stimulant, s velikou silou pomůže zlepšit krevní oběh a je velmi dobrý pro funkci kapilár. Používá se jako doplněk při léčbě vypadávání vlasů, doporučuje se přidávat do šampónů a pokud je ztráta hřívy psychického původu, pomáhá získat stabilitu mysli a léčí traumatické zážitky.

Tuková složka

2g Cetylalkohol

5g BTMS

3g Arganový olej

3g Rícinový olej

8g Kokosový olej

 

Vodní složka

72g Destilovaná voda

3g Rostlinný glycerin

Účinné látky

2g Skvalan

2g Hedvábná bílkovina

3kapky EO Rozmarýn

2kapky EO Cypriš

15 kapek Konzervantu

Vydezinfikujte si veškeré nádoby a náčiní.

Tukovou a vodní složku ohřejte odděleně na 70⁰.

Pomalu přilévejte vodní složku do tukové a míchejte vysokou rychlostí elektrickým mixérem po dobu dvou minut.

Postavte kádinku s emulzí do studené vodní lázně a míchejte dál.

Do vlažné směsi přimíchejte účinné látky a konzervant. Zamíchejte a naplňte do zvoleného kelímku.

Krém vydrží cca 3 měsíce. Pozor ale dejte na to, aby se do něj při nabírání nedostala voda!