Hydratační šampon s kopřivou a keratinem

Nejen tělo, ale i vlasy dostávají v létě co proto. Proto mám pro vás recept na šampon, po kterém vlasy zajásají. Základem receptu je šetný a ekologický tenzid Plantapon. Šampon dále obsahuje zejména kopřivový extrakt, který příznivě působí na výživu vlasových kořínků. Jak je dobře známo, kopřiva patří mezi nejúčinnější léčivé rostliny na ozdravení a pěstování pokožky hlavy a vlasů. Působí stimulačně, podněcuje prokrvování pokožky hlavy. Také zabraňuje vypadávání vlasů a nadměrnému maštění. V kombinaci s keratinem tvoří silné kombo zaručující krásnou hřívu. 🙂 Med a D-Pantenol ještě zajistí tolik potřebnou extra hydrataci vlasového vlákna.

Kliknutí na suroviny vás navede do e-shopu, kde je můžete koupit, nebo si o nich jen něco pročíst.

Na 180ml

Tenzidový základ

1,5g Xantan

5,5g Hair soft (Coco Glucoside)

5g Med

3g D-Panthenol

60g Destil. Voda

115g Plantapon

Účinné látky

2g Keratin

3g Kopřivový extrakt

15kapek Arganový olej

1g Perleťová přísada

cca 11 kapek Kyselina mléčná (ale dle naměřeného pH !!)

3 kapek EO Pomeranč

2 kapek EO Cypriš

2 kapky EO Ylang ylang

20kapek Konzervant

Smíchejte plantapon, vodu, med a hair soft. V trošce této tekutiny rozmíchejte xantan – až do konzistence želatinové hmoty a plného rozpuštění prášku. Směs pak nalijte do tenzidového základu. Jestli tam máte stále hrudky, promíchejte el.mixérem na plné obrátky.

Přidejte účinné látky a konzervant.

Naplňte do lahvičky. Šampon vydrží cca 3 měsíce.

Ověřte pH pomocí papírku. Mělo by být kolem 5.5. Jestli je vyšší, přidejte kyselinu mléčnou. Pozor, vlasem příliš zásadité pH nesvědčí!

Před použitím je ještě vhodné šampon protřepat, kvůli obsahu oleje a esenciálních olejů.