Hydratační šampon s kopřivou a keratinem

Nejen tělo, ale i vlasy dostávají v létě co proto. Proto mám pro vás recept na šampon, po kterém vlasy zajásají. Základem receptu je šetný a ekologický tenzid Plantapon. Šampon dále obsahuje zejména keratin, tedy směs hydrolizovaných proteinů, a kopřivový extrakt, který příznivě působí na výživu vlasových kořínků. Jak je dobře známo, kopřiva patří mezi nejúčinnější léčivé rostliny na ozdravení a pěstování pokožky hlavy a vlasů. Působí stimulačně, podněcuje prokrvování pokožky hlavy. Také zabraňuje vypadávání vlasů a nadměrnému maštění. V kombinaci s keratinem tvoří silné kombo zaručující krásnou hřívu. 🙂  D-Pantenol ještě zajistí tolik potřebnou extra hydrataci vlasového vlákna.

Kliknutí na suroviny vás navede do e-shopu, kde je můžete koupit, nebo si o nich jen něco pročíst.

Na 180ml

Tenzidový základ

1,5g Xantan

5,5g Hair soft (Coco Glucoside)

3g D-Panthenol

90g Destil. Voda

69g Plantapon

Účinné látky

6g Keratin

3g Kopřivový extrakt

4g Arganový olej

2g Perleťová přísada

cca 11 kapek Kyselina mléčná (ale dle naměřeného pH !!)

0,7g EO Pomeranč

0,5g EO Cypriš

0,2g EO Ylang ylang   

2g Konzervant

Smíchejte plantapon, vodu, med a hair soft. V trošce této tekutiny rozmíchejte xantan – až do konzistence želatinové hmoty a plného rozpuštění prášku. Směs pak nalijte do tenzidového základu. Jestli tam máte stále hrudky, promíchejte el.mixérem na plné obrátky.

Přidejte účinné látky a konzervant.

Naplňte do lahvičky. Šampon vydrží cca 3 měsíce.

Ověřte pH pomocí papírku. Ideálně v 10%tním roztoku s demi vodou. Mělo by být kolem 5.5. Jestli je vyšší, přidejte kyselinu mléčnou. Pozor, vlasem příliš zásadité pH nesvědčí!

Před použitím je ještě vhodné šampon protřepat, kvůli obsahu oleje a esenciálních olejů.