Hydratační šampon s kopřivou a keratinem

Nejen tělo, ale i vlasy dostávají v létě co proto. Proto mám pro vás recept na šampon, po kterém vlasy zajásají. Základem receptu je šetný a ekologický tenzid Plantapon. Šampon dále obsahuje zejména keratin, tedy směs hydrolizovaných proteinů, a kopřivový extrakt, který příznivě působí na výživu vlasových kořínků. Jak je dobře známo, kopřiva patří mezi nejúčinnější léčivé rostliny na ozdravení a pěstování pokožky hlavy a vlasů. Působí stimulačně, podněcuje prokrvování pokožky hlavy. Také zabraňuje vypadávání vlasů a nadměrnému maštění. V kombinaci s keratinem tvoří silné kombo zaručující krásnou hřívu. 🙂  D-Pantenol ještě zajistí tolik potřebnou extra hydrataci vlasového vlákna.

Kliknutí na suroviny vás navede do e-shopu, kde je můžete koupit, nebo si o nich jen něco pročíst.

Na 180ml

Tenzidový základ

1,5g Xantan

5,5g Hair soft (Coco Glucoside)

3g D-Panthenol

60g Destil. Voda

99g Plantapon

Účinné látky

6g Keratin

3g Kopřivový extrakt

15kapek Arganový olej

2g Perleťová přísada

cca 11 kapek Kyselina mléčná (ale dle naměřeného pH !!)

3 kapek EO Pomeranč

2 kapek EO Cypriš

2 kapky EO Ylang ylang

20kapek Konzervant

Smíchejte plantapon, vodu, med a hair soft. V trošce této tekutiny rozmíchejte xantan – až do konzistence želatinové hmoty a plného rozpuštění prášku. Směs pak nalijte do tenzidového základu. Jestli tam máte stále hrudky, promíchejte el.mixérem na plné obrátky.

Přidejte účinné látky a konzervant.

Naplňte do lahvičky. Šampon vydrží cca 3 měsíce.

Ověřte pH pomocí papírku. Ideálně v 10%tním roztoku s demi vodou. Mělo by být kolem 5.5. Jestli je vyšší, přidejte kyselinu mléčnou. Pozor, vlasem příliš zásadité pH nesvědčí!

Před použitím je ještě vhodné šampon protřepat, kvůli obsahu oleje a esenciálních olejů.