Ochranný zimní krém na tvář

Výživný krém, který naše pleť v mrazivém počasí jistě ocení – hydratuje, vytváří ochranný film bez pocitu mastnoty a hlavně bez ucpání pórů. Má i mírný UV faktor, jeho složky působí regeneračně a jsou vhodné i pro podráždenou či citlivou pokožku, nebo ekzém (tady raději vynechat esenciální oleje). A krásne voní:)

Neco málo ke složení :

Jojobový olej, se lisuje z plodů keře simondsie čísnké. Je velice univerzální, vhodný pro všechny typy pleti. Jde spíše o kapalný vosk, s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin a vitaminu E), který připomíná lidský maz. Je to olej, který má vyvážený poměr pěsticích vlastností s hojivými schopnostmi. Tím spíš, jestli je aplikován pravidelne.  Udržuje vlhkost pokožky a přispívá k její odolnosti vůči vnějším vlivům. Má SPF kolem 4-6 a lze ho využít proti omrzlinám, při popraskané pokožce, ekzému, či akné. Díky cetylalkoholu se krém rychleji vstřebá a celkově se zahustí. Co v zimně, jesti tak jako já preferujete hutnejší krémy, přijde vhod. Allantoin chrání, uklidňuje a hydratuje pokožku. Často se používá k minimalizaci pórů, ale i kvůli anti-agingovým schopnostem. Podporuje obnovu kožní tkáně a zmírňuje její podráždění. Působí taky vůči škodlivým vlivům UV záření protože omezuje působení volných radikálů. Dle biooo.cz je většina produktů, které obsahují allantoin, při dodržení koncentrace 0,2-0,5 % obecně bezpečná k použití pro citlivou pokožku. D-Panthenol proniká do hlubších vrstev a tak regeneruje a zlepšuje elasticitu. No a konečne luxusní aktivní látka tekuté hedvábí (možno vynechat), které se vyrábí hydrolýzou přírodního hedvábí. Intenzivně regeneruje pokožku, vlasy i nehty. Obsahuje hedvábný protein, který si je podobný s keratinem (bílkovina lidské kůže). Proto se na povrchu lidské kůže dobře uchycuje a tvoří ochrannou bariéru, která zvláčňuje, zadržuje vlhkost a bojuje proti vlivům vnějšího prostředí.

O Bambuckém másle : https://blog.cremes.cz/?p=1226

O Konopném oleji: https://blog.cremes.cz/?p=1235

Tuková složka

3g  Jojobového oleje

3g  Konopného oleje

4g  Bambuckého másla

1g Cetylalkohol

2g  Tegomulus

2g  Emulsan

Vodní složka

15g  Růžového hydrolátu

17g Destil. Vody

1g  Rostlinného glycerinu

Aktivní látky a konzervant

1g Allantoin

2kapky Vitamínu E

1g D-panthenol

0.5g Hedvábní bílkoviny

3-5 kapek Esenciálního oleje bergamot + levandule

10 kapek Biokonsu

Suroviny tukové a vodní složky zvlášť ohřejte na cca 70⁰.

Allantoin rozmíchejte zvlášt v trošce vody.

Pomalu přilévejte vodní složku do tukové a míchejte elektrickým mixérem, cca 2 minuty. Část míchání by měla proběhnout s kádinkou postavenou ve studené vodní lázni.

 

Do vychlazeného krému přidejte aktivní látky a konzervant. Zamíchejte.

 

Naplňte do vybrané nádobky 50ml