Jemné čistící mléko

 

Krásná a zdravá pleť je výsledkem používání kvalitní přírodní kosmetiky, ale také jejího pravidelného čištění. Vyrobte si jemné čistící mléko, odstraňující z pleti make-up, řasenku a nečistoty, které na ní ulpí během dne. Mléko obsahuje Plantapon, jemný mycí tenzid, vyrobený převážně z cukrové řepy a kokosového oleje. Tenzid nečistotu obalí a velice jemně ji odstraní z povrchu pleti. K odstranění nečistot naneste čistící mléko na kosmetický tampon a stírejte jím nečistoty. Na závěr dočistěte pleť hydrolátem nebo pleťovou vodou.

 

Tuková složka větší kádinka

5 g saflorového oleje

6 g neutrálního oleje LZS

4 g lamecreme

Vodní složka menší kádinka

70 g Růžového hydrolátu

Nejmenší kádinka

5 g Glycerinu

0,5 g Xantanu

6 g Plantaponu 

Účinné látky

20 kapek konzervantu Biogard nebo Biokons

10 kapek hedvábné bílkoviny

5 kapek éterického nebo parfémového oleje 

 

 

Odvažte zvlášť tukovou a zvlášť vodní složku do kádinky. Nachystejte si třetí kádinku a navažte do ní suroviny, které patří do nejmenší kádinky. Obsah zamíchejte a dejte bokem.

Všechny suroviny tukové a vodní složky ohřejte odděleně na 70°C. Pomalu přilévejte vodní složku do tukové a míchejte dvě minuty nejvyšší rychlostí elektrickým mixérem. Tak vytvoříte základ čistícího mléka, které dáte chladit do vodní lázně.

Do vlažné směsi přidejte obsah třetí, nejmenší kádinky a promíchejte elektrickým mixérem. Nakonec přidejte účinné látky a konzervant, vše ještě jednou zamíchejte.

Čistící mléko nalijte do nádobky s dávkovačem a opatřete nálepkou s názvem a datem výroby.

Vyzkoušejte tuto lahvičku s dávkovačem, čistící mléko se do ní vejde a pumpička brání znečištení emulze prsty.